G Belgesi İş Akışı

Ana Sayfa » G belgesi » G Belgesi İş Akışı

G Belgesi  İş Akışı

  • Yapılan anlaşmaya istinaden personelimiz işletmenizi ziyaret eder, TS EN 206-1 Hazır Beton standardını referans alarak Fabrika Üretim Kontrol Sistemi (FÜKS) dokümantasyonu hazırlanır.
  • FÜKS kapsamında hazırlanacak dokümanlar; Kalite El Kitabı, Teknik Dosya, G ürün etiketleri, Prosedürler, Talimatlar, Planlar, Listeler ve Formlardan oluşmaktadır.
  • Dokümanların hazırlanmasını takiben belgelendirme kuruluşundan denetim talep edilir. Denetim; dokümantasyon ve kalite kayıtları denetimi ile ürün denetimi olmak üzere aşamada gerçekleştirilir.
  • Dokümantasyon denetiminin başarıyla tamamlanmasını takiben denetçi refakatinde belgelendirme yapılacak beton sınıflarından numune alınır. Alınan numunelerin özel laboratuarda kırımı yapılır. Kırım sonuçları uygun çıkan ürünler için G Belgesi hazırlanır.
  • G Belgesinin geçerlilik süresi 1 yıldır. İlgili yönetmelik gereği belgelendirme yapıldıktan sonra yıl içerisinde denetçi kuruluş tarafından habersiz olarak 3 defa hazır beton numunesi alınır, teste gönderilir. Süresi dolan belge her yıl yenilenir.

BENZER İÇERİKLER

Hazır Beton Üretimi

Hazır Beton ÜretimiHazır beton üretimi, bigisayar kontrollü otomatik dozajlama esasına dayalı bir...

Agrega İle İlgili Standartlar

Agrega İle İlgili Standartlaragrega ce belgesi TS 3820 Beton Agregaları- Organik Maddelerin Harç Dayanımına...

Agrega Deneyleri

Agrega Deneyleriagrega deneyleri Kaba ve İnce Agrega Özgül Ağırlık ve Absorbsiyon Deneyi: –              Özgül...

Yorumlar

Fırsatlar

Sitemize Son Eklenen Fırsat İlanları